Doktorski studij traje 6 semestara (180 ECTS bodova), a završetkom studija stječe se akademski stupanj doktora tehničkih ili prirodnih znanosti odgovarajućeg polja i grane. Studij se sastoji od nastave tijekom prvog semestra (30 ECTS bodova), te znanstveno-istraživačkog rada (150 ECTS bodova) u preostalom dijelu studija. Za osobu koja je stekla akademski stupanj magistra znanosti doktorski studij počinje izravnim upisom u drugi semestar.
Osobe zaposlene u sustavu znanosti i visokog obrazovanja upisuju studij u trajanju od 3 godine kao redovni studenti, dok osobe zaposlene izvan sustava upisuju studij s produženim trajanjem istraživačkog rada od 5 godina kao izvanredni studenti.
Uvjeti za upis:
- završen odgovarajući sveučilišni diplomski ili dodiplomski studij, ili stečen stupanj magistra znanosti u odgovarajućem znanstvenom području;
- težinski prosjek svih ocjena na preddiplomskom i diplomskom studiju ili dodiplomskom studiju najmanje 3,5 ili najmanje jedan objavljeni znanstveni rad u časopisu s međunarodnom recenzijom koji je referiran u bazi Web of Science ili dva znanstvena rada u znanstvenom časopisu s međunarodnom recenzijom koji nije referiran u bazi Web of Science;
- poznavanje jednog stranog jezika.
Prijava kandidata treba sadržavati:
- obrazac Prijava za upis na doktorski studij Primijenjene geoznanosti, rudarsko i naftno inženjerstvo;
- obrazac Interni upisni list za upis u prvi semestar;
- obrazac okvirni plan istraživanja povezan s ishodima učenja/skupovima ishoda učenja;
- preporuke studijskog savjetnika (potencijalnog mentora) i još jednog profesora;
- životopis;
- popis objavljenih znanstvenih i stručnih radova (ako pristupnik ima objavljene radove).
Ostali prilozi:
- diploma diplomskog studija ili diploma dodiplomskog studija;
- prijepis ocjena preddiplomskog i diplomskog studija ili dodiplomskog studija (dokument iz kojeg je vidljiv prosjek ocjena;
- dokaz o poznavanju jednog svjetskog jezika (razina B2 prema Zajedničkom europskom referentnom okviru za jezike ili ekvivalentna potvrda);
- preslika osobne iskaznice ili putovnice (original na uvid);
- dokument iz kojeg je vidljivo tko će snositi troškove studija (izjava poslodavca o plaćanju troškova školarine ili pristupnika da će sam podmiriti troškove školarine)
- izjava da raspoloživo radno vrijeme omogućava ispunjenje studentskih obveza prema planu studija (za izvanredne studente)
- diploma o stečenom stupnju magistra znanosti (za izravni upis u 2. semestar)
- preslika indeksa poslijediplomskog studija i diploma o stečenom stupnju magistra znanosti (za izravni upis u 2. semestar).
Svi potrebni dokumenti prilažu se u izvorniku ili ovjerenoj preslici (presliku dokumenata koje je izdao RGNF nije potrebno ovjeravati).
Razgovor s pristupnikom obvezan je sastavni dio upisnog postupka.
Imena izabranih pristupnika objavljuju se na internetskoj stranici studija.
Visina školarine: Studenti doktorskog studija plaćaju školarinu u ukupnom iznosu od 60.000,00 kuna, a plaća se u ratama od 10.000,00 kuna po semestru. Studenti doktorskog studija koji su zaposleni na nekoj od sastavnica Sveučilišta u Zagrebu, a studij im plaća MZO ili institucija u kojoj su zaposleni, plaćaju školarinu u ukupnom iznosu od 30.000,00 kuna, a plaća se u ratama od 5.000,00 kuna po semestru.
Nastava započinje u zimskom semestru akad. godine 2018./19.
Prijave se podnose osobno ili šalju poštom na adresu
Rudarsko-geološko-naftni fakultet
Ured za poslijediplomski studij, međunarodnu suradnju i projekte
10000 Zagreb, Pierottijeva 6
do zaključno 2. studenoga 2018. godine. Detaljnije obavijesti mogu se dobiti na telefon (01) 5556 249, e-mail adresi andrea.gmajnicki@rgn.hr, te na https://www.rgn.unizg.hr/hr/studiji/poslijediplomski-studij.
Stipendije Rudarsko-geološko-naftnog fakulteta
Rudarsko-geološko-naftni fakultet dodjeljuje i 2 stipendije kojom se pokrivaju troškovi školarine u ukupnom iznosu od 60.000,00 kuna. Za stipendije Rudarsko-geološko-naftnog fakulteta ne mogu se kandidirati zaposlenici institucija koji su u sklopu svog Ugovora o radu s institucijom dužni upisati doktorski studij, tj. koji studij upisuju kao redovni studenti.
Kandidati za stipendiju moraju zadovoljiti uvjete za upis iz ovog Natječaja i kriterije izvrsnosti koji će se bodovati prema sljedećim stavkama (minimalno 675 bodova):
- Težinski prosjek ocjena na preddiplomskom i diplomskom studiju ili dodiplomskom studiju (maksimalno 300 bodova, odnosno 30%)
Maksimalni broj bodova donosi ukupni težinski prosjek ocjena svih položenih ispita od 5,00.
- Broj godina studija u roku ili sa zaostatkom (maksimalno 50 bodova, odnosno 5%).
Maksimalni broj bodova dobiva student koji je redovito upisivao godine studija
- Dobivena Rektorova nagrada (maksimalno 200 bodova, odnosno 20%)
- Dobivena Rektorova donosi 200 bodova, rad predložen za nagradu u slučaju kada nagrada nije dobivena donosi 50 bodova
- Objavljen znanstveni rad u časopisu s međunarodnom recenzijom koji je referiran u bazi Web of Science (Q1=250 bodova, odnosno 25%, Q2=200 bodova, Q3=150 bodova, Q4=100 bodova) ili znanstveni rad u znanstvenom časopisu s međunarodnom recenzijom koji je referiran u bazi SCOPUS (Q1=100 bodova, odnosno 10%, Q2=80 bodova, Q3=60 bodova, Q4=40 bodova)
- Prijedlog znanstvenog istraživanja (maksimalno 100 bodova, odnosno 10%)
- Razgovor s kandidatom (maksimalno 100 bodova, odnosno 10%)
Odabrani kandidati bit će dužni doktorirati prema tzv. skandinavskom modelu, sukladno članku 14., stavku 2. Pravilnika o doktorskim studijima na Sveučilištu u Zagrebu.
Prijave se podnose na gore navedenu adresu, s naznakom “Za stipendiju”.