Utakmicama superkupa u futsalu započela je nova sportska sezona zagrebačkog sveučilišta. U dva zanimljiva susreta, studentice Kineziološkog fakulteta i studenti Bernaysa izborili su pobjedu i postali prvi ovogodišnji osvajači trofeja. Kvalitetna igra i pune tribine bile su odličan uvod u još jednu uzbudljivu sezonu natjecanja među zagrebačkim fakultetima.

KIF-ovke bi dobile i bez sedmerca

U sinoćnjem prvom susretu sastale su se lanjske prvakinje, studentice KIF-a i osvajačice kupa, studentice Ekonomskog fakulteta. Iste ekipe snage su prošle sezone odmjerile i u finalima lige i kupa, tako da je ovo bio treći veliki okršaj glavnih konkurentica za naslov. U prvom poluvremenu gledatelji dvorane Martinovka mogli su uživati u dvoboju punom dobrih pokušaja u napadu, ali i kvalitetnih reakcija u obrani. No, do pogotka nije došlo, a slična situacija odvila se i u drugom poluvremenu. Napadačka igra nastavila se i dalje, ali obje ekipe koncentrirano su branile svaku opasnost pred golom.

Pobjednik superkupa odlučivao se raspucavanjem sedmeraca, a tu je uspješnija bila ekipa KIF-a. Za pobjedničku ekipu precizno su pogađale Ana Kederov, Mihaela Brkić i Petra Bračević, a junakinja susreta postala je vratarka KIF-a Marijana Orešić koja je obranila udarce Gabrijele Gaiser i Ane Bartolović s EFZG-a.

“Zadovoljne smo osvojenom titulom. Bile smo bolje od protivnica i mogle smo pobijediti i bez sedmeraca. Velika nam je prednost što smo u prvoj ovosezonskoj utakmici odmah igrale protiv naših najvećih protivnica. Trofej će djelovati pozitivno na cure. Veselimo se novoj sezoni i idemo po sve što možemo osvojiti”, istaknula je Paula Ambruš, igračica KIF-a, koja je ovom prilikom svoje kolegice vodila s klupe.

Navijači FER-a još jednom pokazali kako se navija

Već po završetku prvog susreta moglo se osjetiti da se u Martinovki sprema nešto veliko. Dalje je uslijedio muški superkup, a za trofej su se borili prošlosezonski dvostruki prvaci s Fakulteta elektrotehnike i računarstva i finalisti lige, studenti Visoke škole Edward Bernays. Tribine su se popunile do posljednjeg mjesta, a dvoranom se orila poznata pjesma navijača FER-a.

Krenulo je vatreno od prve minute. Lijepa igra s obje strane i mnoštvo prilika dodatno je užarilo atmosferu među navijačima. Međutim, igra je u početnim minutama obilovala i grubim startovima na rubu kartona. A onda je crveni karton za Bernays u sedmoj minuti dobio vratar Kristijan Kapural zbog neopreznosti prilikom istrčavanja van kaznenog prostora. Odmah su to iskoristili studenti FER-a pa za vodstvo pogađa Kristian Lalić. Dvije minute kasnije crveni karton dobiva i ekipa FER-a, što su Bernaysovci iskoristili i odmah potom izjednačavaju na 1-1. Strijelac je bio Josip Brkić.

Nakon prvih deset minuta igra se smirila i do kraja susreta gledali smo izjednačeni susret u kojem je Bernays igrom s golman-igračem pokušao stvoriti višak u napadu i poentirati. Međutim, FER-ovci su bili čvrsti u obrani te se činilo da će i drugi susret večeri otići u sedmerce. No, onda se ukazao Borna Žuvela i u 35. minuti zabio pobjednički gol za Bernays. Iako su FER-ovci do posljednje sekunde pokušavali izjednačiti, to se nije dogodilo. Najbolji igrač susreta bio je student Bernaysa Tino Čirjak, koji inače izvan studija nastupa za MNK Uspinjaču.

“Prije svega čestitam dečkima koji su na terenu dali i posljednji atom snage. Sretni smo što smo uspjeli osvojiti pehar koji nam nedostaje. U novoj sezoni nastojat ćemo ići utakmicu po utakmicu. Prvenstvo je dugo, a ova titula dat će poticaj igračima”, rekao nam je Kujtim Morina, trener Bernaysa, te dodaje kako sudački kriterij neće analizirati. “Pomirili smo se sa svim odlukama suca te smo pokušali skoncentrirati se na utakmicu u čemu smo i uspjeli”, kaže Morina.