U odlučujućoj, petoj utakmici finala hrvatskog košarkaškog prvenstva, Cibona je na svom terenu pobijedila Zadar rezultatom 56:51 te po prvi put nakon 2019. postala državnim prvakom. Junak utakmice za ‘Vukove’ bio je Toni Nakić s 15 koševa dok je najbolji strijelac u redovima Zadra bio Dominik Mavra s 13 poena, prenose Sportske novosti.

Igrači Zadra sjajno su otvorili utakmicu te su nakon tri minute igre imali deset koševa razlike i vodstvo 13:3, no nakon taktičke adaptacije i postavljanja kapetana Roka Prkačina na poziciju centra Cibona je uspjela smanjiti prednost gostiju te na završetak prve četvrtine otići s vodstvom 18:16.

Druga četvrtina donijela je potpuni raspad u gostujućim redovima koji u napadu nisu mogli kreirati ništa. Cibona je igrala sjajnu obranu te je na pogon Prkačina koji je pogodio nekoliko ključnih šuteva otišla na poluvrijeme s čak 13 koševa razlike, semafor u Draženovom domu prikazivao je rezultat 38:25.

U drugom poluvremenu kvaliteta igre značajno je pala, Cibona prvih pet minuta nije uspjela postići koš, no Zadar nije uspio iskoristiti crnu rupu domaćina. Iako su na početku treće četvrtine napravili mini seriju od 5:0, nisu se uspjeli značajno približiti “Vukovima” pa se tako u zadnju dionicu igre ušlo s rezultatom 46:37.

Zadnja četvrtina ponovno je krenula loše po goste jer skoro tri minute nisu uspjeli postići koš, ali pri rezultatu 49:37 Cibona ponovno ulazi u crnu rupu te se Zadar serijom 11:0 vraća na samo koš razlike i stvara paniku u domaćim redovima. Nakon toga uslijedio je niz loših poteza s obje strane, a na kraju svega točku na “i” stavio je Nakić koji je pogodio dva slobodna bacanja za konačan rezultat 56:51.

Na kraju ove utakmice s neočekivano malim brojem poena slavili su Zagrepčani kojima je ovo 20. naslov prvaka Hrvatske te su tako ove sezone osvojili dvostruku krunu nakon što su u veljači slavili protiv Cedevite Junior i uzeli kup, piše HRT Sport.