MEĐIMURSKA KVALITETA Međimurski Lepi Dečki osvojili nagradu i medalje na London Beer Competitionu

‘U pivovari trenutno imamo 18 stilova piva, od lagera, aleova do Russian Imperial Stouteva i Portera‘, ispričao je Biškup
Autor:
Global.
26/04/2021 u 20:53 h
pivovara međimurski lepi dečki
pivovara međimurski lepi dečkiDANIJEL RADEK
Pivovara Međimurski Lepi Dečki iz Čakovca osvojila je tri srebrne medalje, zlatnu medalju i nagradu "Najbolje pivo 2021. po cijeni/kvaliteti" na prestižnom pivskom natjecanje London Beer Competition održanom 17. ožujka 2021. godine. Na natjecanju piva ocjenjivalo se u tri vrijednosna kriterija, a to su kvaliteta, cijena i ambalaža. Za svaku od kategorija bio je potreban određen broj bodova za određenu medalju. Pivovara Međimurski Lepi Dečki prijavila je i osvojila nagradu za četiri piva, to su Međimursko pivo u kategoriji lagera, zatim Čakovečko u kategoriji pilsnera i Regoč kao imperial IPA, za ova tri piva osvojili su srebrne medalje. Četvrto pivo za koje su osvojili zlatnu medalju te nagradu "Najbolje pivo 2021. po cijeni/kvaliteti" je Hyperbola kao Russian Imperial Stout. Krešimir Biškup, voditelj prodaje i marketinga rekao je da su prije par godine sudjelovali s partnerima u Budimpešti na jednom natjecanju te im je ovo drugo natjecanje. Foto: DINO LESAR "Do sada se nismo prijavljivali jer smo smatrali da nismo spremni, ali ovo je dokaz da ipak jesmo", istaknuo je Biškup. Također je objasnio i postupak cijelog natjecanja. "Kao i većina ovakvih natjecanja prijavljene pivovare šalju pivo, određeni broj uzoraka po prijavljenom stilu/vrsti live te nakon toga organizatori u razdoblju od nekoliko tjedana testiraju, degustiraju i ocjenjuju piva i dodjeljuju bodove", pojasnio je. Isto tako, istaknuo je da se ponekad završnice ovakvih natjecanja odvijaju uživo, ali ove godine zbog pandemije koronavirusa to nije bila mogućnost. Pivovara je piva poslala poštom u Englesku, a nagradu su također dobili poštom. Pivovara Međimurski Lepi Dečki osnovana je 2016. godine u Čakovcu, a od 2020. godine djeluje i radi u novom proizvodnom pogonu kapaciteta proizvodnje 600.000 litara godišnje. "U pivovari trenutno imamo 18 stilova piva, od lagera, aleova do Russian Imperial Stouteva i Portera. Sva piva plasiramo kao točeno, u limenkama 0,33 ili bocama od 0,5 litara te smo dostupni diljem Hrvatske", ispričao je Biškup. Biškup je napomenuo da se pripremaju za inozemno tržište, no osjete veliki utjecaj pandemije koronavirusa. "Idući cilj nam je posložiti prodaju u Hrvatskoj i pripremiti se za izvoz i za inozemno tržište, kao i svi, osjećamo jako utjecaj krize, zatvaranja i nesigurnosti oko sezone, no isto tako smo optimistični i mislimo da će biti sve u redu i to brzo", zaključio je Biškup. [caption id="attachment_30352" align="aligncenter" width="696"] Foto: DANIJEL RADEK
18. travanj 2024 04:47