NOVI PRVOLIGAŠ Varaždin pobjedom protiv Dugopolja osigurao povratak u Prvu HNL

Global.
24/05/2022 u 07:54 h
<p>Nogometna lopta<br />
Nogometna loptaPEXELS
Nogometaši Varaždina pobijedili su Dugopolje u 29. kolu Druge HNL rezultatom 2:1 i tako kolo prije kraja natjecanja potvrdili naslov prvaka i povratak u najviši rang hrvatskog nogometa. Pogotke za pobjedu domaćina postigli su Itsuki Urata u 15. minuti i Fran Brodić u 56. minuti dok je za goste precizan bio Ivan Ćubelić u 66. minuti, prenosi Hina. Prva erupcija na varaždinskom stadionu dogodila se u 15. minuti nakon što je s više od 30 metara raspalio japanski nogometaš Itsuki Urata i zabio za 1:0. Igralo se vrlo otvoreno s obje strane, gosti su također stvarali prilike, ali domaći sastav je bio taj koji je diktirao ritam igre. Deset minuta nakon početka drugog poluvremena momčad Varaždina povećala je vodstvo na 2:0. Strijelac je bio Fran Brodić koji je prethodno na susretu promašio četiri sjajne prilike, no u 55. minuti bio je precizan za povećanje vodstva. Jedanaest minuta kasnije, u 66. minuti pogriješio je strijelac prvog pogotka za Varaždin, Urata. Nakon što se poskliznuo, njegovu pogrešku iskoristio je Ivan Ćubelić koji je smanjio rezultat na 2:1. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao što je značilo da Varaždin kolo prije kraja bježi Rudešu na nedostižna četiri boda prednosti te će moći neopterećeno ući u posljednju utakmicu ove sezone kada idu u goste Dubravi Tim Kabel dok će Dugopolje u zadnjem kolu pokušati izboriti ostanak u ligi kada će ugostiti drugoplasirani Rudeš. Nakon što su prošle sezone u napetoj završnici Prve HNL ispali u drugi rang, Varaždinci se iduće sezone nakon godinu izbivanja vraćaju u najviši rang hrvatskog nogometa. Time su se zamijenili s Hrvatskim dragovoljcem koji je ispao nazad u Drugu ligu nakon što se ove sezone vratio u Prvu HNL, piše Večernji list.
25. travanj 2024 23:24