NOVI STARI PRVAK Trijumfom u Šibeniku Dinamo Zagreb obranio je naslov prvaka Hrvatske

Modrima je ovo 23. naslov prvaka Hrvatske nogometne lige

Autor:
Global.
16/05/2022 u 10:46 h
<p>Teren maksimirskog stadiona neposredno prije pocetka utakmice<br />
Teren maksimirskog stadiona neposredno prije pocetka utakmiceMIHAEL FARKAŠ/GLOBAL
Dinamo Zagreb slavio je na gostovanju u Šibeniku rezultatom 0:2 i tom pobjedom potvrdio naslov prvaka. Golove za zagrebačku momčad postigli su Marko Tolić u 39. minuti i Petar Bočkaj u 53. minuti, prenosi Hina. Nogometaši Dinama u ovaj su susret ušli s bodom više od izravnog konkurenta Hajduka, koji je u subotu pobijedio Istru 1961 rezultatom 3:1 što je značilo da će zagrebačkoj momčadi trebati pobjeda žele li potvrditi naslov kolo prije kraja kada će upravo ove dvije momčadi zaključiti sezonu u "Vječnom derbiju" na Maksimiru. Prvu veliku priliku na utakmici imao je Eros Grezda u 27. minuti kada je nakon greške Dinamove obrane izbio sam pred Dominika Livakovića, no gostujući vratar to je sjajno obranio. Kazna za taj promašaj stigla je u 39. minuti kada je nakon ubačaja Darija Špikića s desnog krila poentirao Marko Tolić i tako okrunio dominaciju Dinama. Točku na "i" stavio je Petar Bočkaj u 53. minuti prekrasnim pogotkom iz slobodnog udarca. Do kraja utakmice ozbiljniju priliku imao je još kapetan Dinama, Arijan Ademi, kada je pucao u 57. minuti, no prebacio je gol. Utakmica je nakratko bila prekinuta zbog bakljade Bad Blue Boysa, a u 81. minuti došlo je i do naguravanja igrača nakon kojeg je glavni sudac utakmice Mario Zebec podijelio nekoliko žutih kartona. Ovom pobjedom Dinamo je kolo prije kraja pobjegao Hajduku na nedostižna četiri boda prednosti i tako osigurao svoj 23. naslov prvaka Hrvatske, a titulu će moći proslaviti pred svojim navijačima kada u zadnjem kolu dočekuju drugoplasirani Hajduk.