LIGA PRVAKA MLADIH Hajdukovi juniori uvjerljivo svladali Minsk

Gosti iz Minska nisu se uspjeli snaći po nepovoljnim uvjetima na Poljudu

Global.
04/11/2021 u 14:58 h
janoschdiggelmann_cfhog9c5M4unsplash
PEXELS
U prvoj play-off utakmici Lige prvaka za mlade, juniori splitskog Hajduka na kišnom su Poljudu pobijedili vršnjake iz Minska, rezultatom 3:0. Hajduk je došao u prednost u 31. minuti pogotkom mladog Šimuna Hrgovića, dok je jedan od najboljih pojedinaca u redovima Splićana, kako prenosi Telesport, bio napadač Filip Čuić koji je sa svoja dva pogotka doveo svoju momčad do velike prednosti. Svoj golgeterski niz započeo je još u prošlom kolu kada je u dva susreta protiv albanske Shkëndije postigao tri pogotka te je sada s pet pogodaka jedan od najboljih pojedinaca splitske momčadi u dosadašnjem dijelu Lige prvaka mladih. Utakmicu je također obilježila jaka kiša koja je neprestano padala tijekom cijelog prvog poluvremena što je igračima obje momčadi zadavalo jako puno problema. Gosti iz Minska nisu se uspjeli snaći po ovim nepovoljim vremenskim uvjetima te nisu stvarali pretjerano puno šansi pa splitski vratar Toni Silić nije imao previše posla. Želja za pobjedom kod igrača Hajduka vidjela se i po agresivnosti. U prvom su poluvremenu zaradili čak tri žuta kartona. Ovom su pobjedom juniori Hajduka ostvarili iznimno povoljan rezultat za uzvrat koji se igra 24. studenog u Bjelorusiji i imaju se pravo nadati plasmanu u daljnju fazu natjecanja gdje ih očekuje jedna od drugoplasiranih ekipa iz grupne faze, prenose Sportske novosti.
26. travanj 2024 21:26