POZNATI PAROVI FINALA Manchester City visokom pobjedom pridružio se Interu u finalu Lige prvaka

Manchester City se po drugi put u svojoj povijesti kvalificirao u finale Lige prvaka

Autor:
Roko Silov
18/05/2023 u 18:02 h
14838
PIXABAY

Manchester City pobjedom od 4:0 nad Real Madridom plasirao se u drugo u finale Lige prvaka u povijesti. Time se s ukupnih 5:1 pridružio milanskom Interu koji je u utorak pobijedio gradskog rivala Milan s 1:0 (3:0). Novog prvaka Europe saznati ćemo 10. lipnja kada se u Istanbulu igra finale. Inter ima priliku osvojiti četvrti naslov (prvi nakon 2009/2010), dok City ima priliku osvojiti svoj prvi naslov.

Manchester City - Real Madrid 4:0

Bernardo Silva 23',37', Eder Militao (ag.) 76', Julian Alvarez 90 + 1'

U uzvratnoj utakmici drugog polufinalnog para Lige prvaka Manchester City je na domaćem terenu slavio protiv branitelja naslova Real Madrida. Građani su dominirali utakmicom, a posebno dobar bio je Portugalac Bernardo Silva koji je zabio dva pogotka.

Građni su poveli u 23. minuti kad je Bernardo Silva opalio s 10-ak metara po sredini gola. Drugi gol pada u 37. minuti kada Courtoisa brani udarac Gündogana, a na odbijenu loptu Bernardo Silva koji glavom pogađa. Realu je nadu za preokret ugasio vlastiti igrač Eder Militao kad je u 76. minuti postigao autogol nakon ubačaja Kevina de Bruynea kad se lopta od njega odbila te završila u mreži. Posljednji, četvrti gol za građane zabija mladi Julian Alvarez u prvoj minuti sudačke nadoknade. Foden šalje loptu u šesnaesterac, Alvarez ostaje sam pred Courtoisom i zabija za 4:0.