RAFAEL NADAL Nezaustavljivi Španjolac izgubljeni set pretvorio u povijesnu pobjedu

‘Suočio sam se s različitim izazovima u karijeri, ali uvijek sam zadržao strast prema onome što radim‘, prisjetio se Nadal
Autor:
Global.
05/11/2020 u 15:24 h
twins
UNSPLASH
Pobjeda Rafaela Nadala nad sunarodnjakom Felicianom Lópezom na ATP turniru iz serije 1000 u Parizu ujedno je i tisućita u karijeri Španjolca, prenosi ATP Tour. Tako se pridružio društvu malobrojnih tenisača čiji je broj pobjeda četveroznamenkast, a to su Jimmy Connors (1274), Roger Federer (1242) i Ivan Lendl (1068). Za ostvarenje pobjedonosnog rezultata 4:6, 7:6 (5), 6:4 Nadalu je bilo potrebno nešto više od 150 minuta igre.

Veliki preokret

Ponajbolji tenisač svijeta vrlo je neuvjerljivo započeo svoj put u Parizu i izgubio prvi servis-gem, a 39-godišnji López break prednosti održao je do kraja seta služeći se servisima kao njegovim najjačim oružjem. U ključnim trenucima drugog seta López spašava pet break lopti pa je Nadal tek u tie-breaku izborio ostanak u meču. Na samom početku odlučujućeg seta, drugi je reket ATP ljestvice breakom ostvario prednost koju je bez većih neizvjesnosti pretvorio u novu pobjedu. Iako je Nadal odigrao vidno ispod najviše razine, čestim izmjenama strane i udarcima s osnovne linije pronašao je način za poraziti 64. igrača svijeta. "Kada ostvariš 1000 pobjeda, to samo znači da si jako star", našalio se 34-godišnji Španjolac na konferenciji za novinare nakon proslave u srijedu navečer. U izvrsnoj karijeri postigao je rezultate kojima se rijetki mogu pohvaliti, a ove se godine podizanjem trofeja Roland Garrosa izjednačio s Federerom po broju osvojenih Grand Slam titula. U ovom je trenutku na rekordnih 20, a osim toga osvojio je gotovo sve što se osvojiti može, pri čemu vrijedi istaknuti 35 Masters 1000 titula. https://www.youtube.com/watch?v=kWdlcJTehfM&feature=youtu.be

I dalje motiviran

"Suočio sam se s različitim izazovima u karijeri, ali uvijek sam zadržao strast prema onome što radim", osvrnuo se Nadal na tenisku avanturu u kojoj je prvu pobjedu ostvario sa samo 15 godina. Sukladno tomu, naglasio je i podršku obitelji bez koje, tvrdi, ništa od ovoga ne bi bilo izvedivo. Zbog globalne se pandemije turnir u Parizu održava bez gledatelja, a nove okolnosti djelom utječu i na natjecatelje. "Igrati pred praznim tribinama potpuno je drukčiji osjećaj, ali tako to radimo danas", zaključio je pobjednik i zahvalio svima koji su njegov povijesni trenutak učinili posebnim. Prema Eurosportu, trofej ovog turnira jedan je od rijetkih koji nedostaje u kolekciji "Gladiatora", a ove su mu godine šanse nešto veće zbog odsustva tenisača Novaka Đokovića.
29. travanj 2024 06:56