StoryEditor

RUSKA LIGA Primio deset golova pa ga proglasili najboljim pojedincem susreta

Juniori Rostova nisu se mogli nositi s prvotimcima Sočija, iako su poveli u prvoj minuti utakmice
Autor:
Global.
20/06/2020 u 11:06 h
football3532755_1920
PIXABAY
Mladi vratar Rostova Denis Popov nakon utakmice sa Sočijem, u kojoj je njegov tim izgubio rezultatom 10-1, proglašen je igračem utakmice nakon što je u utakmici upisao čak 15 obrana. Rostov je četvrtoplasirana momčad prvenstva kojoj se pred gostovanje u Sočiju dogodila nesvakidašnja situacija. Na službenoj stranici Ruske premijer lige objavljeno je da je njihovih šest prvotimaca pozitivno na koronavirus, zbog čega je cijela ekipa stavljena u karantenu, a utakmicu su morali odigrati njihovi juniori. Nevjerojatno je da su juniori Rostova poveli u prvoj minuti preko 17-godišnjeg Romana Romanova, ali bilo je previše za očekivati da će doći do iznenađenja. Do poluvremena je Soči zabio četiri pogotka, a u nastavku su još šest puta tresli mrežu vratara Popova. Unatoč tome što je primio deset pogodaka, Popov je intervenirao obranom u 15 navrata, što je rekord ruskog prvenstva pa se u tome krije razlog zbog kojeg je on izabran za igrača utakmice. Svoj idući susret Rostov igra 27. lipnja protiv Arsenala iz Tule, a s obzirom na to da 14-dnevna karantena do tog datuma za njihove igrače još neće isteći, utakmicu će morati ili odgoditi ili odigrati u istom sastavu kao i protiv Sočija.
19. travanj 2024 19:30