FINALE EUROPSKE LIGE Kristijan Jakić podiže trofej nakon lutrije jedanaesteraca

Eintrachtu je ovo drugi trofej ovog natjecanja u povijesti

Global.
22/05/2022 u 12:18 h
<p>Nogometna lopta<br />
Nogometna loptaPIXABAY
Eintracht Frankfurt slavio je u finalu Europske lige protiv Glasgow Rangersa nakon izvođenja jedanaesteraca. Regularno vrijeme završeno je rezultatom 1:1 da bi nakon toga njemačka momčad bila uspješnija u raspucavanju rezultatom 5:4, prenosi Hina. Prije početka ove utakmice bilo je jasno da će Hrvatska imati osvajača ovoga natjecanja, samo je bilo pitanje hoće li to biti Borna Barišić koji je krenuo od prve minute i izašao nekoliko minuta prije kraja produžetaka ili Kristijan Jakić koji je u igru ušao u 90. minuti, pred kraj regularnog dijela utakmice. Iako je Eintracht stvarao više prilika i bio dominantnija momčad na terenu, poveli su Škoti u 57. minuti nakon što se stoper njemačke momčadi Tuta poskliznuo u ključnom trenutku, a tu je pogrešku iskoristio Joe Aribo matiravši Kevina Trappa za vodstvo Rangersa. Vodstvo Rangersa potrajalo je samo 12 minuta jer je u 69. minuti Filip Kostić sjajno ubacio s lijevog krila, a pomutnju u obrani iskoristio je Kolumbijac Rafael Santos Borre te vratio stvari na početak. Nakon toga rezultat se nije mijenjao, obje su momčadi do kraja utakmice igrale obrambeno te se tako pobjednik ovoga natjecanja morao odlučiti nakon lutrije jedanaesteraca.
Svi su izvođači bili precizni do četvrte serije kada je Aaron Ramsey, nakon što je ušao u igru upravo zbog raspucavanja, propustio realizirati kazneni udarac i učinio Kevina Trappa herojem njemačke momčadi. Pobjednički pogodak vrijedan trofeja postigao je strijelac iz regularnog dijela, Borre i tako Eintrachtu donio drugi europski naslov u povijesti nakon što su 1980. godine osvojili Kup UEFA, a Jakić je tako postao deseti Hrvat koji je osvojio ovo natjecanje, piše Večernji list. Ovom je pobjedom Eintracht osigurao nastup u Ligi prvaka iduće sezone, što znači da pobjednik Hrvatskog kupa sigurno neće ići u pretkola Europske lige, već će se morati zadovoljiti pretkolima Konferencijske lige, stoji na Twitter profilu profesora sportske ekonomije Tomislava Globana. https://twitter.com/tgloban/status/1527087352606347267?s=19
19. travanj 2024 16:27