
Zagrebačko Sveučilište, od 17. do 21. veljače, organizira Tjedan dobrodošlice, odnosno Welcome Week, za strane studente koji dolaze na razmjenu u ljetnom semestru, stoji na službenim stranicama. U Zagreb, naime, stiže više od 330 studenata kroz program Erasmus+. Najviše ih, pak, dolazi iz Francuske, njih 55, ali i 32 iz Njemačke te 25 iz Ukrajine.
Program Erasmus+ omogućuje i odlazak hrvatskih studenata na razmjenu, a za akademsku godinu 2024./2025. dodijeljeno je više od šest milijuna eura za mobilnost. Najviše hrvatskih studenata odlazi u Španjolsku, Italiju te Portugal.
Tijekom Tjedna dobrodošlice organiziraju se razne aktivnosti poput obilazaka Zagreba, predavanja o hrvatskoj kulturi i obrazovnom sustavu, kao i orguljaški koncert u crkvi sv. Marka te posjet Tehničkom muzeju Nikola Tesla. Poseban događaj je Dan dobrodošlice 21. veljače kada će strani studenti saznati više o studiranju na Sveučilištu u Zagrebu, umjetničkim i sportskim aktivnostima te učenju hrvatskog jezika.
Inače, Erasmus Student Network Zagreb (ESN Zagreb) predstavit će kako izgleda studiranje i život u Zagrebu, a program se u potpunosti financira iz sredstava Erasmus+ mobilnosti.