StoryEditor

STUDENTSKI DOMOVI Zagrebačke studente na jesen čekaju 10 do 20 eura skuplje sobe

Dok je prošle godine u Studentskom domu Stjepan Radić dvokrevetna soba koštala 90 eura mjesečno, od rujna studenti će ju plaćati 99 eura mjesečno

Autor:
Global
03/07/2025 u 11:40 h
<p>Na ulazu Studentskog doma Cvjetno naselje</p>
Na ulazu Studentskog doma Cvjetno naseljeLUKA STANZL/PIXSELL

Studente koji su planirali iduću akademsku godinu provesti u studentskom domu dočekuje poskupljenje. Studentski smještaj poskupljuje drugu godinu za redom, pisao je Dnevnik.hr.

"Išli smo s postepenim poskupljenjem studentskih domova u svrhu nadoknađivanja one razlike koliko je porasla cijena energenata i općenito koliko su rasli troškovi održavanja studentskih domova", objasnio je pomoćnik ravnatelja Studentskog centra za Sektor smještaja Vlado Levak.

Neki su poskupljenje očekivali, no dio studenata ne smatra da je ono opravdano. Tako je zato što se u domovima nedovoljno toga mijenja. Sobe nisu okrečene četiri godine, a zagrebački studentski domovi nemaju niti klime u sobama.

Prošlogodišnja cijena dvokrevetnog smještaja bila je 90 eura mjesečno. Podatak se odnosi na Studentski dom Stjepan Radić. Od rujna ista soba studente će koštati 99 eura. Cijena jednokrevetne sobe povisila se pak za 20 eura. Tako će od ove godine za nju biti potrebno izdvojiti 120 eura mjesečno.

Vezani članci
14. srpanj 2025 08:30